Türkiye Cumhuriyeti

Deventer Başkonsolosluğu

Bilgi Notları

Memleketim Portalı Hakkında Duyuru , 05.06.2015

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız arasında güçlü bir iletişim ağı kurulması, aynı zamanda Türkiye ile vatandaşlarımız arasında bir köprü oluşturulması amacıyla 7 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla kullanıma sunulan “Memleketim” Yurtdışı Türkler İletişim Portalı’na ilgi ve katılım her geçen gün artmaktadır. MEMLEKETİM İletişim Portalı’na dünyanın dört bir yanından bağlanan Türk toplumu mensupları, sistem üzerinden çok sayıda imkândan da yararlanabilmektedir.

Bu kapsamda, yurtdışında yaşayan, değişik meslek gruplarında hizmet sağlayan ve ticaret yapan Türk işverenleri ile Türk sivil toplum kuruluşlarının kendilerini ve iştigal sahalarını tanıtmalarını teminen bir “Sarı Sayfalar” modülü de portalda yer almaktadır.

Vatandaşlarımızın ve Mavi Kart sahiplerinin “Sarı Sayfalar” bölümüne kayıt girebilmeleri için öncelikle www.memleketim.gov.tr
adresinden “Üye Ol” butonuna tıklayarak başlatacakları üyelik işlemlerini tamamlamaları, ardından “Sarı Sayfalar” modülünün “Yeni” butonuna tıklayarak işletme bilgilerini ve görsellerini girmeleri ve kaydetmeleri gerekmektedir.

Firmaların ve sivil toplum kuruluşlarının anılan portal üzerinden kaydedilmesinin duyurulması hususunda tüm vatandaşlarımızın desteği ve katkısı şükranla karşılanacaktır.

Saygıyla duyurulur.