Türkiye Cumhuriyeti

Deventer Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Dış Politika Ve Uluslararası İlişkiler Alanlarına Ilgi Duyan Üniversiteli Gençlerimize Duyuru , 24.10.2013

DUYURU

Dış politika ve uluslararası ilişkiler alanlarına ilgi duyan üniversiteli gençlerimize Dışişleri Bakanlığı faaliyetleri ve ülkemizin dış politikası hakkında doğru ve özlü bilgiler verilmesi amacıyla Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) tarafından 2011 yılından bu yana yaz ve kış okulları düzenlenmektedir.

Benzer bir eğitim programının yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından üniversitelerde lisans ve lisans üstü düzeylerde eğitim gören öğrenciler için de düzenlenmesi öngörülmüştür.

Yurtdışında eğitim gören Türk gençleri için öngörülen eğitim programlarının ilki 23-29 Aralık 2013 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Kış okuluna başvurmak için gerekli şartlar şunlardır:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • 27 yaşından gün almamış olmak,
  • Siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve hukuk alanlarında lisans ve üzeri bir yüksek öğrenim programının öğrencisi olmak.

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, “Türk Dış Politikasına Genel Bir Bakış” konusunda yazacakları, en fazla 500 kelimelik İngilizce makale ile birlikte, 15 Kasım 2013 tarihine kadar “http: //sinav.mfa.gov.tr” adresine online olarak yapmaları gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Deventer Başkonsolosluğu

İlgili Dosyalar :

- Duyuru