Türkiye Cumhuriyeti

Deventer Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Hollanda Türk Toplumunun Kıymetli Üyeleri,

Değerli Vatandaşlar,

5 Eylül 2014 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Deventer Başkonsolosu olarak görevime başlamış bulunmam vesilesiyle, ülkemiz ile Hollanda arasında önemli bir köprü oluşturan Hollanda Türk toplumunu saygıyla selamlıyorum.

Hollanda’ya gelişinin 50. Yıldönümünü henüz kutladığımız Hollanda Türk toplumu bir yandan Hollanda’nın ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel hayatına katkılarını sürdürmekte, diğer yandan iki ülke arasında 400 yılı aşan bir maziye dayanan dostane ilişkilere katkıda bulunmaktadır. Hollanda Türk toplumunun yarım asırda gelmiş olduğu mertebe ülkemiz için bir gurur vesilesidir.

Görev çevremizde yerleşik bulunan yaklaşık 130.000 vatandaşımıza kaliteli ve süratli hizmet sunmak ve vatandaşlarımızın sorunlarına imkanlar dahilinde en kısa sürede çözüm bulmaya çalışmak birinci önceliğimiz olmaya devam edecektir.

Toplamda yaklaşık 7 milyar Doları bulan iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da geliştirilmesi imkanları mevcuttur. Bu kapsamda, görev çevremiz itibariyle iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da ilerletilmesine gayret gösterilecektir.

Diğer taraftan, Hollanda ile konsüler ilişkilerimizin yanısıra, Hollanda toplumu ile sosyal ve kültürel bağlarımızın geliştirilmesi de hedeflenecektir.

http://www.deventer.bk.mfa.gov.tr internet adresimiz ile facebook hesabımızdan Başkonsolosluğumuza ulaşılması ve duyurularımızın takibi mümkündür. Öte yandan, consulate.deventer@mfa.gov.tr adresinden ileteceğiniz bilgi talepleriniz ve olabilecek sorularınız en kısa zamanda yanıtlanmaya çalışılacaktır

Bu vesileyle, Hollanda Türk toplumuna saygılarımı sunuyor, sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.

Zafer Ateş

Başkonsolos